David Shore o finále a 8. sérii

29. května 2011 v 10:51 | drhousemd.blog |  Spoilery

TV Line

Co probíhalo Housovou hlavu, když se v závěrečné epizodě posadil za volant?
Tohle je typ otázky, na kterou nerad odpovídám a to z velmi jiných důvod, než obvykle nerad odpovídám na vaše otázky. [Směje se.] Na takovou otázku se nedá lehce odpovědět. Otázky "proč" pokládané ohledně postav jsou tolik komplikované a cokoliv bych vám odpověděl, by bylo přílišné zjednodušení. Ale stejně řeknu, že to byl vztek, frustrace, láska, nenávist... všechny tyhle věci. A menší záchvat iracionality naprostého racionalisty.

Fanoušci jsou znepokojení, protože mají pocit, že tohle změnilo úplně strukturu seriálu. Teď místo toho, aby to bylo drama, které se točí kolem trápícího se doktora, je to seriál o někom, kdo je schopný zabít své nejbližší. Rozumíte jim?
Vždycky jsem si myslel, že House je schopný zabít své nejbližší. [Směje se.] To neznamená, že to někdy udělá, a nemyslím si, že by měl. A dokonce i v tom okamžiku si nemyslím, že chtěl někoho zabít. Ale kdo ví? Možná část jeho vědomí to chtěla. Ohnal se, velmi extrémně. Nemyslím si, ale že by to bylo za účelem usmrcení.

Ale nemohl vědět, že v jídelně nikdo není.
Viděl je, jak odchází, ne?

Řekl bych, že byli stále kolem stolu.
Vstávali a ona dala ruku na rameno tomu novému příteli, což bylo to, co ho nastartovalo. To auto bylo namířeno proti domu ne proti těm, kteří byli uvnitř.

Takže vám to nepříjde jako něco, co k jeho charakteru nesedí?
Ano a ne. Stále chceme o Housovi odhalit malé různé drobnosti. Tahle je možná trochu větší, ale myslím, že tam vždycky byla. Vždycky byla jeho součástí. Rozhodně jsme ho viděli rozzlobeného. Tohle možná od něj byla nerozumná reakce, zatímco většinou bývá rozumný. Ale zároveň to nepovažuji za nějakou zásadní změnu v jeho osobnosti. Samozřejmě, to může být zásadní změna ve vztahu.

Vyjádřil Hugh Laurie o tomto zvratu nějaké pochyby?
Ne. Musel byste se zeptat Hugha, co si o tom myslel, ale celé se to zdálo jako přirozené vyvrcholení frustrace muže, který má jaksi problémy s tím, že v sobě věci dusí.

Když jste epizodu připravovali, řekl jste si: "Nuže, tohle nám pomůže, když se Lisa Edlestein nevrátí"?
Ne, vůbec ne. To nikdy nebylo v plánu. Stalo se, že je tomu skutečně tak, z čehož mám smíšené pocity.

Udělali byste něco jinak, kdybyste věděli, že Lisa odejde?
Kdybych věděl při plánování posledních 12 epizod, že se nevrátí, jsem si jist, že bychom příběh vyprávěli jinak. Přesto to její odchod umožňuje. Moc nechci povídat o tom, co budeme dělat v osmé sezóně, než ji začneme se scénáristy doopravdy plánovat. Ale vykřesáme z toho to nejlepší. Z této situace vyplynou příležitosti. Budeme se na další sezónu těšit.

Ať už je to s Lisou jakkoliv, je správné tvrdit, že finálová epizoda byla tím posledním hřebíčkem do rakve vztahu House a Cuddy?
Myslím, že ano. Mělo to tak být. Nikdy jsem nechtěl z House mít seriál, který se vrací do stejné řeky stále a stále. Jsem si jistý, že někteří diváci si to už myslí. [Směje se.] Ale opravdu se snažíme to nedělat. Chtěli jsme ten vztah prozkoumat všemi možnými způsoby. Ale nikdy jsme nechtěli být seriálem o páru, který se rozchází a schází znovu a znovu. Měl to být konec jejich osobního vztahu.

Natáčení nezačne až do srpna. Držíte si naději, že se tato situace změní a Lisa se vrátí?
Ne.

Máte zájem ji přivést jako hostující herečku?
Rád bych. Naprosto.

Jesse Spencer ještě nepodepsal novou smlouvu. Jste si jist, že se všechno vyřeší a vrátí se v osmé sezóně?
Ano.

Budete příští sezónu pár epizod sledovat příběh Gregoryho House: Místního mastičkáře?
[Směje se.] To se ještě musí promyslet. Je to možné.

Přistupujete k 8. sezóně jako k poslední?
Zatím ne. Možná poslední bude, ale zatím tomu tak není. Nevíme, co se stane. Už vysíláme dlouho a v určitém momentě musíte poznat, že se konec blíží a naplánovat ho. Ale v tomto směru ještě nejsme připraveni něco plánovat.

Entertainment Weekly

Musím začít otázkou: Chtěl House přejet Cuddy a její společníky?
Ne. Myslím, že chtěl zničit dům, ne lidi. Samozřejmě, hodně riskoval, ale nemyslím, že se snažil někoho zabít, ale myslím, že to riziko tam bylo.

Viděli jste tuto bouračku, to majestátné gesto, jako jisté uzavření pro něj nebo jen jako přetečení nervů?
Jako oboje a možná i víc. Nerad říkám divákům, co si mají o gestech myslet. My ty gesta píšeme a ty gesta mají motivaci, ale komplikovanou. Takže si jsem jist, že to jsou tyhle dvě věci a ještě spousta dalších.

Co z vašeho pohledu ta "spousta dalších" zahrnuje?
No, jsem si jistý, že mu hlavou probíhalo hodně - co se snažil dokázat, o čem přemýšlel, o čem nepřemýšlel.

Ten poslední záběr, kdy jsme ho viděli, máme si myslet, že uprchl do jiné země?
Jo. Daleko předaleko.

Naposledy, když jsme mluvili s Gregem Yaitanesem, zmínil se, že Huddy bylo mnohem větší, než jste všichni předpokládali. Původně, když jste finále psali, měla tato nehoda znamenat nastolení čistého štítu, jaké si resetování?
Čistý štít a resetování. Nejsem si jist, jestli to jsou dvě odlišné věci. Ten vztah byl něco, co jsme si užili, ale nechtěli jsme se vracet ve svých stopách. Chtěli jsme se dostat k novým věcem, k odlišným věcem. A možná do jisté míry jít zpátky k časům seriálu, kdy bylo všechno jednoduší. Ty ryzí časy House, postavy. Měli jsme toho dost - v tu dobu - dost vztahových věcí. V budoucnu toho budeme moci odhalit více. Chtěli jsme být schopní odhalit jiné aspekty v budoucnu.

Když jste končili, věděli jste o tom, co se stane s obsazením? Měli jste šanci podle toho jednat?
Ne. Měli jsme asi prostě jen štěstí, v tomhle ohledu, protože to finále nám tu možnost se podle toho zachovat umožňuje. Ale to nebyl záměr. Tohle jsme neplánovali. Musíme ještě přijít na to, co se stane. S problémy přicházejí příležitosti. Těšíme se na to, až budeme vymýšlet, kam se s příběhem příští rok vydáme a co všechno úžasného budeme provádět.

Myslím, že fanoušci rádi uvidí, kam se vydáte. Nějaké nástřely toho, jak to bude vypadat?
Budete se muset příští sezónu dívat. [Směje se.]

Když se ohlédnete zpět, co pro vás bylo z pohledu vyprávění příběhu zlatým hřebem?
Víte, to o Huddy, to nemohlo jít do nekonečna. Nikdy jsem si nemyslel, že by to mohlo fungovat věčně. House prostě není nikdo, kdo se narodil pro to, aby byl v pohodovém, domácím vztahu. Ale ten vztah jsem si užíval. Líbila se mi ta cesta. Myslím, že jsme odvedli dobrou práci a nechali jsme House Housem a Cuddy Cuddy zatímco ve stejnou dobu byli House a Cuddy. To se mi líbilo.

Rychle se teď vzdálíme a přejdeme k Taubovi. Jeho příběh jste opustili v úsměvné situaci. Dvě těhotenství ve dvou týdnech.
Jsem pln úžasu, kolik lidí mi od té doby řeklo: "Víš, já mám kamaráda, který je v podobné situaci." [Směje se.] Moc se omlouvám! Moc se omlouvám, světe.

Co vás přivedlo mu to provést?
Tohle je postava, která se, jak se zdá, nedokáže ovládat. Miluje svoji ženu. Je schopen ohromné lásky, ale také ohromných chyb. Takže bylo lákavé ho hodit do prostřed toho všeho.

A nakonec: Seriál je velmi dobrý, alespoň to tak cítím, v reinvenci. Dostali jste House do situací - jako na psychiatrii - ve kterých se zdálo, že není cesty zpět. Pak jste našli drobnost, která věci znovu odstartovala. Můžeme očekávat něco podobného i teď nebo máme očekávat obrat o 180 stupňů?
Svým způsobem si myslím, že můžete očekávat něco podobného. Nikdy jsem nechtěl seriál naprosto změnit do jiného. To je příliš jednoduché. Pro mě je výzvou nechat to odvíjet dál a přesto to mít jako součást a tíhu v tom životě. Život jde dál.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama