Dear Amber (Drahá Amber)

2. března 2010 v 14:21 | drhousemd.blog |  Jednorázové
Tahle povídka je od Denise
Jeji blog: princess-denise.blog.cz
Žánr: Smutné/Romantika
Postavy: Wilson/Amber (okrajově House)
Poznámka: songfic na píseň od Iron and Wine "Passing Afternoon"
Věnování: Úžasné kamarádce Elis, aby si užila Vánoce a přesvědčila se, že není jediná kdo píše emo-povídky. ;-)
Čas: Post-season 4 finale (přesněji po epizodě 4x16 Wilson's Heart/Wilsonovo srdce)
Shrnutí: Wilsonova přítelkyně Amber zemřela na kombinaci vážné nemoci, léků proti chřipce a zranění, která si odnesla z nehody autobusu, kterým jela vyzvednou opilého House- Wilsonova nejlepšího přítele.
Po její smrti je přátelství mezi Wilsonem a Housem vážně ohroženo…
Povídka Drahá Amber,… se zabývá dvěma měsíci Wilsonova života po Ambřině smrti (období mezi 4. a 5. sérií House). Psáno z Wilsonova pohledu.
Doporučení: Vhodné pro všechny- i neznalce doktora House. Na začátku je krátké shrnutí a další část je psaná v podobě vzkazů od Wilsona pro Amber.

Prsty zajel mezi látku, aby zpod polštáře vytáhl narychlo načmáraný vzkaz.

Promiň, že tu nejsem.

Šla jsem vyzvednout House.
S láskou
A.

Přejížděl po slovech konečky prstů, jakoby se chtěl vžít do chvíle, kdy je Amber ve spěchu psala. Představil si jak si u toho z očí odhrnovala plavé vlasy a nervozně těkala pohledem na hodiny. Spěchala za Housem. Zahnal tu myšlenku tak rychle jak přišla a znovu si přečetl vzkaz. Už po šesté.

Hledal skrytý smysl a nemusel se moc namáhat, aby ho našel.

Promiň, že tu nejsem.

Poslední vzkaz. Poslední rozloučení. Poslední spojení s Amber.

vyzvednout House.

Ten zatracený House- všechno se vždycky točí kolem něj. Kdyby nebyl House, byla by Amber… . Ale bylo by to to, co by chtěl? Samozřejmě, že ano… možná, nebyl si jistý.

S láskou A.

A lásku vracím zpátky. Teď je k ničemu, zůstal jsem sám…

* * *

There are times that walk from you like some passing afternoon
Summer warmed the open window of her honeymoon

Amber, kde asi teď jsi? Vzpomínám na naše společná odpoledne. Zjistil jsem, že mi občas dělá potíže vybavit si, co jsi přesně říkala tenkrát v parku… Začínám zapomínat. Děsí mě to. Nechávám ti tenhle vzkaz pod polštářem jako jsi to udělala ty. Nechci zapomenout.

And she chose a yard to burn but the ground remembers her
Wooden spoons, her children stir her Bougainvillea blooms

Drahá Amber, nechci zapomenout, ale lidi v mém okolí si nejspíš myslí, že právě to teď potřebuji. Dávám si pauzu v práci. Myslím na tebe.

There are things that drift away like our endless, numbered days

Drahá Amber, právě jsem si říkal, že bys bývala byla skvělá diagnostička. Mrzí mě že jsi to nestihla. Mrzí mě, že jsem tě nemohl zachránit.


Autumn blew the quilt right off the perfect bed she made

Drahá Amber, vymněňuji ten starý vzkaz za nový. Dlouho jsem neuklízel, takže je celý byt vzhůru nohama. Tak jako všechno ostatní.

And she's chosen to believe in the hymns her mother sings
Sunday pulls its children from their piles of fallen leaves

Drahá Amber, dneska jsem aspoň umyl tvůj hrnek. Slzely mi u toho oči…- House měl pravdu, jsem patetický. Celý můj život takový je. Nechci už myslet na House.

There are sailing ships that pass all our bodies in the grass
Springtime calls her children 'till she let's them go at last

Drahá Amber, myslel jsem na House. Myslím na House. Chci ho ze všeho obviňovat, ale nedokážu to. Jsem patetický- už zase. Vím, že nemohl za to, že jsi umřela. Ale mohl přeci za to, že jsi byla s ním v tom autobuse. V tom, který měl nehodu. Proto tu teď nejsi (se mnou). House je vůl.

And she's chosen where to be, though she's lost her wedding ring

Drahá Amber, mám vztek na House.Kdybych poslouchal ostatní a nechal ho, ať celých těch zatracených dvacet let týrá nějakého jiného nejlepšího přítele… byla bys tu teď?!

Somewhere near her misplaced jar of Bougainvillea seeds

Drahá Amber, nechávám ti tu pod polštářem už osmý vzkaz a nic se nezmněnilo.Už skoro měsíc jsem nebyl v nemocnici a nic se nezmněnilo. Už skoro měsíc jsem neviděl House a nic se nezmněnilo. Nic se nezmněnilo od doby, co jsi odešla.

There are things we can't recall, blind as night that finds us all

Drahá Amber, vzpomínám na dobu, kdy jsme spolu vybírali tuhle postel, kde teď ležím. Sám. Patetický. A je mi zima. Pod hlavou mi leží můj starý vzkaz.

Winter tucks her children in, her fragile china dolls

Drahá Amber, něco je s tím zkur… topením. Věděl jsem, že tenhle byt není to pravé. Hodně jsem kopal do toho topení.

Drahá Amber, hledám nový, teplý byt. Není to vůbec jednoduché- skoro se zdá, že tenhle není tak špatný. Alespoň House by řekl, že jsem idiot, když se chci stěhovat. Libil se mu tenhle byt. I mě se líbí. Tobě se taky líbil.

P.S.: Topení už je vlastně zpravené, nic mi nechybí- proč se stěhovat?!

But my hands remember hers, rolling 'round the shaded ferns
Naked arms, her secrets still like songs I'd never learned

Drahá Amber, psal jsem, že mi nic nechybí. Jsem lhář. Patetický. Chybí mi toho hodně. Jen tak na okraj ty nejmenší, ale nejdůležitější maličkosti, které mi dávali pocit, že nejsem sám- to jak jsi ráno pila kávu ze svého červeného hrnku . Zvuk tvých kroků, když jsi večer přicházela domů a to jak jsi chválila moje večeře, které jsem pro tebe vařil. Nikdo neumí tak chválit moje večeře. Snad jenom House, ale jenom po housovsku- však víš. Chybíš mi hlavně ty.

There are names across the sea, only now I do believe

Drahá Amber, rozbil jsem tvůj hrnek, když se mi zdálo, že slyším tvůj hlas. Je mi to líto.

Drahá Amber, tohle musí přestat. Zdá se mi, že ztrácím hlavu. Už je to měsíc a půl, co jsem nebyl v práci. Ale nechci se tam vrátit. Na onkologii je moc nešťastných lidí. Moc bolesti. A moc umírání. Nejsem si jistý, jestli zvládnu další umírání. Už asi ne.

Drahá Amber, naposledy jsi mi umřela v náručí ty. Bolí to, rány se nezahojily. Možná, že slzy nepřináší úlevu, znáš to- sypat sůl do otevřených….- jsem patetický.

Drahá Amber, budu se stěhovat. Koho zajímá, že se Houseovi tenhle byt líbil?! A to topení by se beztak zase mohlo rozbít. Co pak?!

Drahá Amber, zítra odcházím. Jako ty jsi odešla. I když vím, že jsi to neudělala naschvál. Samozřejmě. Kdybys mohla, byla bys tu teď se mnou. To ten House. Zatracenej House.

Sometimes, with the windows closed, she'll sit and think of me

Drahá Amber, nic mi už nezbylo. Ty jsi odešla a House… Ten by rád zůstal, ale projednou mám i právo od něj odejít. Ale teď jsem sám. Budu bydlet v hotelovém pokoji- sám a patetický. Špatné vyhlídky, nemyslíš? Pořád mi chybíš, obvzlášť po tom, co jsem slepil střepy a složil z nich zase tvůj hrnek. Vypadá divně, asi moc izolepy.

Drahá Amber, ten hrnek jsem vlastně já. Snažím se dát dohromady, ale dělám to špatně, všechno je nakřivo. Musím se pohnout jiným směrem, narovnat se- posunout se kupředu. A odstěhovat se. Promiň, vím, že jsi ten byt měla ráda.

P.S.: Ty střepy z toho hrnku jsem schovával dva týdny- to znamená, že je se mnou něco špatně. Musím se odstěhovat. A prodat postel. Ach, ta postel. Vybírali jsme ji moc dlouho…

But she'll mend his tattered clothes and they'll kiss as if they know

Drahá Amber, tohle je můj poslední vzkaz pod polštářem v naší posteli. Všimni si té ironie, že píšu v naší. My už nikdy nebude, zůstal jsem sám. Ta postel už by byla jenom moje a to nechci. Zítra si ji vyzvednou dva postarší manželé.

A baby sleeps in all our bones, so scared to be alone

Drahá Amber, TOHLE je můj poslední vzkaz pod polštářem v mojí posteli. Jsou to dva měsíce od doby, kdy jste mi s Housem převrátili můj patetický
život naruby. Už mi zbylo jenom to "patetický", o životě se snad ani nedá mluvit.
Zítra se odstěhuji, prodám postel, vrátím se do nemocnice a posunu se kupředu. Už bez tebe, Amber.

P.S.: Možná dám v nemocnici výpověď. Možná, možná ne. Ale musím se aspoň vrátit vyklidit kancelář. Dám výpověď.

Nejdražší Amber, v posledním vzkazu jsem udělal chybu- příliš se bojím posunout se kupředu sám. Půjdu dál, ale vezmu si tě sebou. A vezmu si zase zpátky to, co jsem ti vrátil, když jsem si poprvé četl tvůj vzkaz. A pak ti to pošlu, abys věděla, že nezapomenu. Tady to je.

S láskou

James

THE END

Povídky mi můžete posílat na email: babu.balejova@seznam.cz
Budu za každou ráda
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Lyta Lyta | 4. března 2010 v 17:39 | Reagovat

Udělaj si jen nahled, kdo pres to ma skrolovat...

2 drhousemd drhousemd | 5. března 2010 v 20:55 | Reagovat

[1]: Už jsem to opravila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama