Podrobně rozebraná 1. epizoda 5. série

26. srpna 2008 v 20:03 | drhousemd.blog |  Spoilery
Vysvětlivky:
POTW - pacient of the week (pacient/pacientka týdne)
PI - privite investigator (to je ten soukromý detektiv)
13 - Thirteen

Obecně:
- titulky/znělka zatím ty samé
- hodně dusno mezi Wilsonem a Housem
- hodně 13, ale i ostatní obsazení velmi pěkně zakomponováno
- hlavně se všechno odehrává House/Cuddy/Wilson
- žádné scény z kliniky

Cameron & Chase
- oba dva jsou v první epizodě, ve druhé je jen Chase
- Cameron se zjeví tak 3x
- Chase dělá operace POTW v obou epizodách
- nejsou spolu ani v jedné scéně

Obviňuje Cuddy House? Jde za ní pro útěchu nebo tak nějak?
Mno, na začátku epizody na sebe hodně řvou, což skončí tím, že House ji práskne dveřma před nosem. Ke konci epizody je to už lepší. Cuddy jen chce, aby House s Wilsonem spolu vycházeli.

Najme si House PI skutečně kvůli Wilsonovi? A další info o PI
Prvotně PI souvisí s POTW, takže PI pracuje nejdříve pro House kvůli pacientce a až pak ho House najme na Wilsona.

Vlastně PI navrhne Houseovi sledování Wilsona, takže to není primárně Houseův nápad. PI se ještě s Cuddy v prvních dvou epizodách nepotkal. Nicméně zjistil, že Cuddy Wilsonovi volá a byla u něj v bytě. Často za ním chodí Cameron a mluví o smrti/úmírání a ztrátě milovaných.

PI se zalíbí dívka a pronásleduje ji po ulici. Ta to ovšem zpozoruje a řekne mu, že jí to není příjemné (House je s ním). Takže se zdá, že PI nemá moc štěstí se slečnami -- což bude zajímavé, jestli/až příjde na řadu trojúhelník House/Cuddy/PI.

V 1.epizodě Wilson říká, že potřebuje změnu a že potřebuje odejít z nemocnice a od lidí v ní. House se snaží přesvědčit Wilsona, aby zůstal, ale Wilson říká, že potřebuje pryč z New Jersey. V 2. epizodě začíná PI Wilsona sledovat a říká Houseovi, že Wilson zůstavá s každým v kontaktu, kromě něj. Také říká, že si Wilson našel novou práci, ale ještě v ní nezačal. Wilson prý také chodí na skupinové sezení, aby se vyrovnal se smrtí Amber. PI také Houseovi říká, že ANI JEDNOU nezmínil House.

PI Houseovi: "He never mentions you. If I didn't know you. I wouldn't think you exist." (Nikdy se o vás nezmínil. Kdybych vás neznal, nemyslel bych si že existujete.)

Po té House navštívi Wilsona v bytě. Wilson se k Houseovi opět chová chladně (jako většinu času v obou epizodách).

Zlobí se Cameron na House kvůli tragédii Wilson/Amber?
Ne. Cameron se chce od toho distancovat. House jde za Cameron pro pomoc a požádá ji, aby si promluvila s Wilsonem. Ta mu odvětí, že se už tak stalo a ještě dodá, že se do toho nechce plést. Později jde Cameron za Wilsonem bez Houseova vědomí. A opravdu se snaží Wilsona přemluvit, aby zůstal.

Spolupracuje Chase s Housem?
Ne, House s novým týmem moc není (prostě ho opustí), tým sice žádá Chase, aby s nimi spolupracoval, ale ten odmítne (něco jako odmítl Cuddy v 4x13). Vlastně jim řekl, aby mluvili s Housem, protože to není teď jeho práce. Ve druhé epizodě se však zdá, že Chase bude pro House částečně (a nakrátko) novým Wilsonem.

13 - Everybody dies
Po té co House řekne 13 že "everybody dies" (každý umře), se upne na POTW, tak trochu se z ní stane Cameron, a otevře se POTW, jak nikdy před tím. Epizoda končí rozhovorem 13/House o smrti/umírání.


Dying Change Everything - podrobný popis epizody
Epizoda začíná s POTW - dívka, která pracuje pro významou feministku, která je povahově podobná Houseovi. No, dívka má halucinace. Probíhá zasedání správní rady, když se jí najednou zdá, že po celém jejím těle lezou mravenci (brouci). Úvodní znělka je stále stejná (pokud ji do vysílání nezmění)

Cuddy nachází House s chlápkem v komatu. Hraje videohru a do ruky chlapa v komatu vloží pohár s pitím. Ukáže se, že House nemluvil s Wilsonem už 2 měsíce, protože Wilson truchlí. House říká, že ho chtěl nechat truchlit. Cuddy mu to nežere. Wilson je zpět a Cuddy chce, aby si s ním House promluvil. Jsou vyrušeni Foremanem, který říká, že mají případ. House vtipkuje, že s onou feministkou, pro kterou POTW pracuje, něco měl. (Možná to není vtip, protože později POTW řekla, že její šéfka TRVALA na tom, aby šla k Houseovi).

Cuddy nechce, aby si House případ vzal. Nechce, aby se rozptyloval, ale chce, aby se soustředil na Wilsona. Nicméně se Cuddy chová trochu žárlivě, kvůli předpokládanému zapletení House se šéfkou POTW. House vzal případ a Cuddy vzala kelímek s pitím z ruky chlápka v komatu.

Epizoda byla také hodně zaměřená na 13. House řekne před celým týmem, že 13 má Huntingtona. Je to docela drsný, jak to odhalí.

První scéna s Wilsonem je ta, kterou vidíme v promu, kdy říká Houseovi, že odchází a House říká, že to truchlení fakt prožívá. House se jen snaží povídat o tom, že feministky jsou "Yesterday's sluts are todays Empowered woman." (Včera děvka, dnes vládnoucí žena.)

House je celý nadšený z 13, která se do toho montuje. Řekne jí, že je "Busy" (Zaneprázdněn), a ani když tohle nepomůže, vysvětluje jí to: "Actually, I'm not busy. It's a euphemism for get the hell out." (Vlastně nejsem zaneprázdněn. Byl to eufemismus pro 'Vypadni!'.")

Takže House je posedlý Wilsonem a 13 je posedlá POTW. House se nemůže soustředit; koho zajímá nějaká hádanka. Všechno je o Wilsonovi.

Druhá scéna s Wilsonem. House jde znovu za Wilsonem vyjádřit své zarmoucení a Wilson mu nevěří. House na to, co kdyby to opravdu myslel vážně, ale Wilson mu stejně nevěří a dodá, že mu do toho nic není. House se naštve a tváří se jako "já jsem si nechal vrtat do lebky, abych ji zkusil zachránit a on si toho ani trochu neváží", pak jsou přerušeni týmem. Wilson jim řekne, aby vysvětlili Houseovi, aby respektoval jeho rozhodnutí. House řekne, že respektuje pouze věci, co za to stojí.

13 se více sblíží s POTW a dělá a říká věci jako Cameron. Zjistí se, že POTW je těhotná a že musejí těhotenství přerušit. 13 chce plod zachránit, ale nejde to. Pak se hodně diskutuje o tom, že POTW pracuje pro tvrdou šéfku a sama vlastně nemá svojí identitu/kariéru.

Pak jde House za Cameron na pohotovost (ER) a žádá ji, aby si s Wilsonem popovídala. Cameron nechce. Tlustý chlápek na ER udělá pár Hameron vtipů. Cameron se zeptá House, jestli po ní chce, aby se s Wilsonem vyspala. Řekne něco ve smyslu, že není jeho poslíček a to že je to nějvětší plus, které získala, když odešla. Tlustý chlápek je celý překvapený "Y'all were together?" (Vy dva jste byli spolu?) a House vtipkuje "She dumped me when I lost 85 pounds" (Dala mi kopačky, když jsem zhubnul o 39 kilo). Znovu se ji snaží přesvědčit, aby si s ním popovídala, vždyť to sama zažila (mrtvý manžel).

House je v kanceláři u Cuddy. Cuddy sedí na stole. Tiše spolu mluví a je to velmi intimní. Snaží se ho přesvědčit, aby si s Wilsonem promluvil, aby mu opravdu řekl, jak se cítí. Pořád dokola opakovala mluv s ním, mluv s ním. Cuddy mu nevěří, že ho Ambeřina smrt nezasáhla nebo že se necítí vinen. Nakonec mu řekne, aby mu prostě pověděl, že se cítí hrozně a že by rád něco udělal.

House ji poslouchá jako obvykle a jako obyvkle si to vyloží po svém. Dá před Wilsona na stůl svůj pager a řekne mu, že jde domů a nevrátí se dokud se Wilson nerozhodne zůstat.

Mezitím POTW umírá a každý blázní kde je House, neodpovídá nám na naše pagery. A Wilson - Ty necháš svého pacienta zemřít? A House - "Your friendship matters more than this patient." (Tvoje přátelství je důležitější než tahle pacientka.)

Další scénou, kterou již znáte, je Cuddy před dveřmi Houseova bytu. Řekne mu, že se musí otevřít. Když však vidí, že se do toho Houseovi vůbec nechce, začne na něj křičet (naprosto dokonalá scéna). A House bouchne dveřma. Ale je opět vidět, že ji poslouchal. "If you tell him how you actually feel, actually feel about him. If you make yourself vulnerable for once in your nerve-deadening, emotionally-obliterating..." (Když mu řekneš, jak se doopravdy cítíš, co cítíš k němu. Když se mu ukážeš zranitelný pro jednou v tom svém nervově-otupujícím, emočně-zastírajícím...) Prostě nádhera.

Další scéna je POTW a 13.

Zpátky u Cuddy v kanceláři, kde si čte nějaké magazíny. Pak opět známá scéna - partnerská poradna - a House s Wilsonem. Cuddy po nich chce, aby si promluvili, což se moc nedaří. Cuddy Wilsona citově vydírá, když mu řekne, že přede všemi nemocnicemi ve třech okolních státech zatajuje, jaký je jeho plat (fakt nevím, co chtěl básník říci: 'She is withholding what his salary from all the hospitals in the tri state area.') a House řekne: "You go girl." ("Ty teda válíš.")

Scéná s novým týmem.

Zpátky do partnerské poradny. Cuddy říká Wilsonovi, že je jí ho líto, čím prochází. A že House Wilsona citově vydírá, než aby mu řekl, co opravdu cítí. A House na to, že ano, to už mu řekla před tím, načež Wilson říká, že se jen snaží dokázat, že je na jeho (Wilsonově) straně. Cuddy odpoví: "Go to hell." (Jdi k čertu.) Wilson dodá, že stejně nikdo Amber neměl rád.

Tým si myslí, že Chase něco zkazil a odmítne s novým týmem pracovat. Tak trochu si hraje na House. Přizná, že by pro House "pracoval", ale pro ně ne. Trochu se navzájem namíchnou.

Znovu 13. 13 se snaží vyřešit případ bez Houseovy pomoci. Chce mít pravdu. Chce to vyřešit sama. Pak s POTW mluví o feminismu.

Cameron si jde promluvit s Wilsonem. Ten se ptá, jestli ji poslal House, přitykne, ale zároveň řekne, že ho poslala někam. Chce s ním mluvit, protože si myslí, že ví, co dělá špatně, v čem dělá chybu. Již dříve bylo řečeno, že, když její muž zemřel, odstěhovala se 600 mil pryč, ale nic to nezměnilo - že ta bolest šla pořád s ní. Řekla mu, aby zůstal.

Foreman řekne Wilsonovi, aby odešel (fogFrog na to: Už teď Foremana nenávidím, fakt.)

13 diagnostikuje u POTW rakovinu. Léčba zatím funguje. Znovu se spolu baví. POTW řekne 13: "Maybe you'll have wings." (Možná budete mít křídla.) a 13 se POTW svěří, že umře a jak. 13 se POTW zcela otevře.

Malá scéna Cuddy/House. House se natahuje pro ovladaš, ale vypadá to, že ji osahává a Cuddy se poleká. Pak spolu mluví a ona mu řekne, že se akorát bojí pochopit, proč doopravdy Wilson odchází. Stane se, že řekne něco, co Houseovi odhalí, co je s POTW.

POTW měla "pretty leprosy" - ?"pěkné" malomocenství, což způsobovalo, že její kůže vypadala mlaději, místo toho, aby opadávala.

Poslední co vidíme je otevřený a upřímný rozhovor mezi Housem a Wilsonem. House se upřímně a krásně omluví. A Wilson řekne, že se snažil House obviňovat za to, co se stalo, ale že to není logicky jeho vina. "So we're good?" (Takže je to mezi námi dobré?) a Wilson řekne, že ne. Že s Housem jde také trápení a že už nechce House ochraňovat a že vůbec nevěří, že by byli kdy opravdovými přáteli.

House sedí ve Wilsonově prázdné kanceláři, Wilson jde chodbou pryč.
Zdroj: doktorhouse.net 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ... ... | 27. srpna 2008 v 19:47 | Reagovat

Foremana už delši dobu nenavidím,je to blb !!!

2 Agnetha Agnetha | 17. října 2008 v 17:56 | Reagovat

Tak nevím, jak to bude vypadat, ale nijak zajímavé se mi to nezdá, jak to popisuješ...?

3 drhousemd.blog drhousemd.blog | 17. října 2008 v 18:37 | Reagovat

Já to nepopisuju, dole je zdroj. A je to asi na 3x překládané, takže tam můžou být nepřesnosti. Pokud ti tento díl nepříde zajímavý, tak ti prostě tak nepřijde.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama