1x18 Babies & Bathwater (Nová generace)

26. května 2008 v 2:18 | drhousemd.blog |  1. série
Obsah:
Naomi (39) je těhotná žena, která nakrátko usnula v autě. Zastaví je policejní strážník a chce vysvětlit podivné chování. Naomi vystoupí a zkolabuje. House řekne Voglerovi, že má 4. stádium rakoviny. Bohužel pro House se mu to jen zdálo. Chase udělá ultrazvuk, aby zjistil jestli je dítě v pořádku. Naomi si chce vzít kousek ovoce, ale začne se dusit, protože nemůže polknout. Na vyšetření CT začne rodit. Foreman s Chasem se snaží tento porod zastavit. Vogler je za projev na House naštvaný a chce, aby sám podepsal výpověď a veřejně se mu omluvil. Udělají jí rentgen a zjistí, že má rakovinu plic. Wilson jí řekne, že musí ihned na operaci, ale Naomi se nechce vzdát dítěte. Na zasedání správní rady chce Vogler vyhodit House. Vogler vyhrožuje že když House neodejde, tak odejde on i se svými 100 000 000. Správní rada začne hlasovat o propuštění House. Jediný kdo je proti, je Wilson. Posléze se začne hlasovat znovu, tentokrát i vyloučení Wilsona. House jde za Wilsonem, ale on si zrovna balí věci. Houseovi se svěří, že hlasoval proti vyloučení House. Wilson je pořádně naštvaný. Naomi musí na léčbu, ale musí na potrat. Svěří se Houseovi že už měla dítě, které po 2 letech zemřelo. Po Houseově přemlouvání na operaci kývne. Vogler ale zruší operaci. House se potká s Voglerem na chodbě a začne na něj řvát. On Houseovi oznámí, že večer se sejde představenstvo a vyhodí ho. Těsně po probuzení dostane Naomi plicní embolii. Ale v tomto stavu zase nemohou udělat potrat. Její manžel chce, aby žila. Proto mají doktoři dělat vše pro její záchranu. Na sále zjistí, že krvácí do břišní dutiny. House promluví s manželem. Oznámí mu, že už nejde nic dělat a chce po něm povolit císařský řez, aby zachránili aspoň dítě. Nakonec jim to dovolí. Dítě ihned po císařském řezu nedýchá. Mezi tím Naomi zemře. Dítě začalo samo dýchat a zdá se, že je v pořádku. Na zasedání se znovu hlasuje o odvolání House. Tentokrát je Cuddyová proti. Vogler se pokusí vyhodit i jí. Cuddyová zachránila všechny doktory, ale musela se vzdát všech peněz od Voglera.

Hlášky a dialogy:
House potřebuje vyšetření pacientky
House: Kde je ten Wilson, on je onkolog.
Foreman: Budem ji léčit, že to ještě nikoho nenapadlo.
House domlouvá Naomi aby šla na císařský řez
House: Myslíte, že když ze sebe uděláte na pár týdnů inkubátor, že dítě ochráníte před veškerým zlem tohoto světa? Prosím, umřete si. Mě nevaděj lidi co se zabíjej, ale hrdinka z vás nebude.
Cuddyová se vrací ze zasedání správní rady
Cuddyová: Co to děláte?
House: Pijeme, myslím, že je to vidět.
Cuddyová: Na mistra světa. Zachránil Vás, zachránil Wilsona, zachránil celý tým.Ovšem pravda je, že nikdo z nich by nepotřeboval zachraňovat, kdyby jste uměl vycházet s lidmi.
House: Díky, supermanko.
Cuddyová: Stál jste nás jen 100 000 000 $. Možná jste zachránil pár životů, možná udělal kus práce, pomohl pár lidem. Jupí.
House: Šla jste proti němu?
Cuddyová: To je to menší zlo. Budete litovat. Já už lituju.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama