O seriálu Dr. House

28. ledna 2008 v 19:22 | drhousemd.blog |  O seriálu
" alt="[H]" class="center"]
Dr. House / House M.D. je americký seriál z lékařského prostředí, který vznikl v roce 2004. Jako první ho začal vysílat kanál FOX 16.11.2004. V naší televizi se objevil až v roce 2007 na TV Nova.
Seriál se odehrává v nemocnici Princeton Plainsboro. Hlavním hrdinou je dr. Gregory House, podle kterého se celý seriál jmenuje. Je to svérázný diagnostik s naprosto šíleným chováním, ale díky svým netradičním a často riskantním metodám dokáže vyléčit téměř jakoukoliv chorobu. Šéfuje svému týmu odborníků, kterým vždy jen rozdá úkoly, sám nic moc nedělá. Ti už si na něj víceméně zvykli, i když do nich rád a často rýpe. Dr. Chase má na talířku bohatého otce, dr. Foremana posílá do bytů pacientů, protože v mládí kradl a tak umí otevřít jakýkoliv zámek bez klíče a do dr. Cameronové se trefuje za její soucitnou, starostlivou povahu. Housova nadřízená - vedoucí nemocnice Dr. Lisa Cuddyová - se ho snaží v jeho vylomeninách krotit, ale moc se jí to nedaří. Také se spolu s Wilsonem snaží zbavit House závislosti na vicodinu - prášku proti bolesti. Pro to všechno je Cuddyová terčem jeho narážek, proti kterým je už ale docela imuní. Ale když se House trefí opravdu do bolestivého místa, Wilson je jí vždy na blízku. Je to její dobrý přítel a Housův nejlepší, jediný přítel. House by se svým chováním neměl šanci v práci zůstat, každý by ho po pár dnech vyhodil, ale to Cuddyová nemá ani v nejmenším v úmyslu, protože je to jedinečný, výborný doktor. Kromě diagnostiky musí pracovat na klinice, tu ale nesnáší, protože nemá rád pacienty. Je přesvědčený, že tuhle práci by zvládla opice s lahvičkou brufenu. Také tvrdí, že všichni lžou. K pacientům se proto chová cynicky a bez respektu. House je zkrátka podivínský génius.
Dr. House se výrazně liší od jiných seriálů z lékařského prostředí. Kombinuje originální humor, dramatické zápletky, složité případy a má dynamický děj. Je to zkrátka něco úplně jiného, než znáte například z Pohotovosti nebo Nemocnice Chicago Hope.
Seriál má zatím 82 dílů rozdělených do 4 epizod.
Hlavní postavy:
Dr. Gregory House - Hugh Laurie
Dr. Lisa Cuddy - Lisa Edelstein
Dr. Allison Cameron - Jennifer Morrison
Dr. Eric Forman - Omar Epps
Dr. James Wilson - Robert Sean Leonard
Dr. Robert Chase - Jesse Spencer
Více o jednotlivých postavách, hercích a epizodách naleznete v menu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Babunek Babunek | Web | 11. července 2008 v 8:48 | Reagovat

Já ho prostě a jednoduše miluju ^^ Díky za tenhle blog :)

2 drhousemd.blog drhousemd.blog | 25. července 2008 v 20:38 | Reagovat

Omylem jsem smazala komentář nějaé nešťastné slečny, že jí nefunguje House online CZ. Server jde, jen server musíš občas aktualizovat když se mu nechce a píše to, že požadovanou stránku nelze zobrazit. Nebo to zkusit o pár minut později.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama